Umpimähkän kuntorastien tulokset 23.08.2016


 

A-Rata 6,2 km B-Rata 5,3 km C-Rata 3,0 km D-Rata 1,1 km

Adventure Sisu Adventure Kunto Adveture StarterRata 16 Adventure Juosten

A-Rata 6,2 km

 
  (Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Lauri Nenonen               KR                  42.27
   2. Mika Rautanen               TuuSe               48.55     +6.28
   3. Kalle Koivusalo             IlU                 50.43     +8.16
   4. Hynninen Tommi                                  54.37    +12.10
   5. Mika Ropponen               RasPi               55.32    +13.05
   6. Markus Tuomisto                                 57.34    +15.07
   7. Koivusalo Juha              IlU               1.00.01    +17.34
   8. Hämäläinen Marko                              1.03.20    +20.53
   9. Rautanen Eeva               TuuSe             1.07.17    +24.50
  10. Mika Leinonen                                 1.09.19    +26.52
  11. Salminen Arto               KeKaRa            1.11.07    +28.40
  12. Hyttinen Jukka              LipTa             1.14.07    +31.40
  13. Erno Aalto                  LipTa             1.14.16    +31.49
  14. Esa Piitulainen                               1.15.54    +33.27
  15. Moona Havula                KR                1.17.12    +34.45
  16. Havula Esa                  KR                1.17.18    +34.51
  17. Pellinen Keijo              KR                1.18.00    +35.33
  18. Koistinen Jarmo             KR                1.18.50    +36.23
  19. Timo Lipponen               KR                1.21.38    +39.11
  20. Sami Laakkonen                                1.22.52    +40.25
  20. Samuli Siitonen                               1.22.52    +40.25
  22. Pääkkönen Johan             KR                1.23.20    +40.53
  23. Pertti Pääkkönen            KR                1.24.32    +42.05
  24. Jouko Tiihonen                                1.29.21    +46.54
  25. Hyttinen Sointu             LipTa             1.36.52    +54.25
  26. Lasse Saarla                                  1.55.08  +1.12.41
    - Kirsti Jääskeläinen                          Ei aikaa
    - Helena Malinen                               Ei aikaa
    - Juha Leinonen                                Ei aikaa
    - Jouni Volotinen                              Ei aikaa
    - Tatu Timoskainen                             Ei aikaa
    - Taito Jeskanen                               Ei aikaa
    - Olli Puhakka                Konsas           Ei aikaa
    - Tuija Timonen                                Ei aikaa
    - Tatu Tykkyläinen                             Ei aikaa

 

A-Rata 6,2 km B-Rata 5,3 km C-Rata 3,0 km D-Rata 1,1 km

B-Rata 5,3 km

 
  (Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Raino Valtonen              IlU               1.03.07
   2. Mäntynen Anne               KR                1.05.19     +2.12
   3. Pirjo Rämänen               IlU               1.08.27     +5.20
   4. Mika Tahvanainen                              1.08.48     +5.41
   5. Emit 227712                                   1.17.22    +14.15
   6. Kimmo Vähäjyrkkä            RR                1.21.47    +18.40
   7. Mustonen Tapani                               1.21.50    +18.43
   8. Markus Savolainen                             1.22.17    +19.10
   9. Hyttinen Jouni              LipTa             1.23.31    +20.24
  10. Antti Hartikainen                             1.26.39    +23.32
  11. Eeva Punta                  KR                1.32.13    +29.06
  12. Milla Kantanen              ViiSu             1.33.27    +30.20
  13. Hakkarainen Markku          KR                1.33.51    +30.44
  14. Saara Punta                 KR                1.35.42    +32.35
  15. Keijo Jalkanen                                1.47.55    +44.48
  16. Pauli Miettinen                               1.54.11    +51.04
  17. Anu Miettinen                                 2.00.02    +56.55
  18. Ari Tykkyläinen                               2.12.38  +1.09.31
  19. Jasmin Osmoviita            KR                2.13.06  +1.09.59
  20. Jaana Rummukainen           KR                2.14.29  +1.11.22
  21. Tarja Tukiainen             KR                2.14.37  +1.11.30
    - Sari Natri                                   Ei aikaa
    - Martti Lehtiö                                Ei aikaa
    - Jussi Örn                                    Ei aikaa
    - Minna Ikonen                KR               Ei aikaa
    - Minna Lappalainen                            Ei aikaa
    - Irja Lehikonen                               Ei aikaa
    - Tuula Volotinen                              Ei aikaa
    - Kari Timonen                                 Ei aikaa
    - Tarmo Appelgren                              Ei aikaa
    - Pauli Impivaara                              Ei aikaa
    - Hannu Ruokolainen                            Ei aikaa
    - Pentti Kakkinen                              Ei aikaa
    - Matti Siippainen                             Ei aikaa
    - Kaija Turunen                                Ei aikaa

 

A-Rata 6,2 km B-Rata 5,3 km C-Rata 3,0 km D-Rata 1,1 km

C-Rata 3,0 km

 
  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Hennariikka Lonka           KR                  32.59
   2. Kyösti Rutanen              TuuSe               36.13     +3.14
   3. Ketolainen Kauko                                45.11    +12.12
   4. Kalevi Lindfors             KR                  55.04    +22.05
   5. Niskanen Suvi               KR                1.33.25  +1.00.26
   6. Salla Niskanen                                1.33.35  +1.00.36
    - Reijo Tanninen                               Ei aikaa
    - Uolevi Raitomäki                             Ei aikaa
    - Martti Sivonen                               Ei aikaa
    - Kauko Kärki                                  Ei aikaa
    - Onni Taskinen               KR               Ei aikaa
    - Olli Mäkelä                                  Ei aikaa
    - Maarit Niskanen                              Ei aikaa

 

A-Rata 6,2 km B-Rata 5,3 km C-Rata 3,0 km D-Rata 1,1 km

D-Rata 1,1 km

 
  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Leo Ikonen                  Sel-Si              15.29
   2. Emit 47044                                      29.32    +14.03
 
 

Selkien Sisu adventure vol II Tulokset 23.08.2016


 

Adventure Sisu Adventure Kunto Adveture StarterRata 16 Adventure Juosten

Adventure Sisu

 
  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Antti Väkevä Timo PietarinenKarsun Kunkut     1.23.24
   2. Jaakko Leppänen             Karsu Adventure   1.31.17     +7.53
   3. Kettunen Petri              Coach             1.36.31    +13.07
   4. Tero Malja Lasse Turunen Joni MustonenBullsHit          1.48.13    +24.49
   5. Janne Vehviläinen Ari KinnunenUtranadre         2.07.09    +43.45
   6. Jouni Mäkisalo              Jones             2.07.25    +44.01
   7. Sirkku Heino Mikko Frisk                      2.27.44  +1.04.20
   8. Nina Hirvonen Tiina Tiainen Lomalaiset        2.29.10  +1.05.46
   9. Tarja Lindroos Reetta TikkanenKarsu Girls       2.29.11  +1.05.47
  10. Jaana Kainulainen Eveliina JaniSpotlight         2.40.18  +1.16.54
    - Antti Saalasti                               Ei aikaa

 

Adventure Sisu Adventure Kunto Adveture StarterRata 16 Adventure Juosten

Adventure Kunto

 
  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Niina Kinnunen Leena Väistö Lähimetsän Nouseva Voima   1.39.40
   2. Asta Puumalainen-Nykänen    Twisted Sisters   1.41.45     +2.05
   3. Toni Saikkonen              Hoitovirhe        1.59.28    +19.48
   4. Liisa ja Olli Korkeakoski   Orintsteam        2.02.32    +22.52
   5. Aino Miikkola Vilma KarttunenVibeAbe           2.03.25    +23.45
    - Sonja ja Heikki Puranen                      Ei aikaa

 

Adventure Sisu Adventure Kunto Adveture StarterRata 16 Adventure Juosten

Adveture StarterRata 16

 
  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Veikka Mari Hautala Ulla RomppanenSel-Si            1.45.20

 

Adventure Sisu Adventure Kunto Adveture StarterRata 16 Adventure Juosten

Adventure Juosten

 
  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Emit 55997                                    1.03.41